Розмір шин

Системи позначення розмірів для легкових, легковантажних автомобілів та автомобілів класу 4х4.

Числова система (Numeric Sizing System)- перша система, що була розроблена для позначення розмірів шин і використовувалась аж до кінця 60-х років минулого століття.

Система була недосконалою, оскільки враховувала лише ширину шини і посадочний діаметр диска (в дюймах). Якщо перше число закінчувалася нулем (наприклад, 6.50-15 чи 7.00-16), профіль шини складав приблизно 92. Якщо перше число не мало нуля на кінці (напр., 8.25-15), шина була “низькопрофільною”, тобто її профіль дорівнював 82.

Абетково-числова система (Alpha-Numeric Sizing System)

З 1968 року у всьому світі почали застосовувати абетково-числову концепцію. Ґрунтується вона на властивостях навантаження (load range) і позначається літерами латинської абетки від “A” до “N”.

P-метрична система (P-Metric Sizing System)

При виникненні потреби застосування менших за розміром шин для компактних авт, у 1976 році було створено P-метричну систему.

Метрична система (Metric Sizing System)

Оскільки найпоширенішою у Европі є метрична система мір, вона була застосована до позначення розмірів шин. По суті це трансформування числової системи, де перше число містить ширину шини у міліметрах замість дюймів. Спочатку профіль (друге число) у розмірі не вказувався, оскільки малося на увазі, що він дорівнює 82%. Коли ж з`явилась потреба у шинах з профілем 60- і 70, величина профілю була включена у специфікацію шин.

ISO Метрична система (ISO Metric Sizing System)

Метрична система Міжнародної Організація із стандартизації (ISO) поєднує метричну систему з сервісними показниками (service description). Сервісні показники включають у себе індекс навантаження (load index – Li) та символ швидкості (speed symbol – Ss).

Міліметрична система (Millimetric Sizing System)

Міліметрична система загалом схожа на метричну за винятком того, що посадочний діаметер вказується у міліметрах.

Легковантажна числова система (Light Truck Numeric System)

Подібно до числової системи для легкових авт, розмір за цією системою містить ширину шини (в дюймах), тип конструкції шини, посадочний діаметер (в дюймах) і додатковий символ призначення для легковантажних авт.

Легковантажна метрична система (Light Truck Metric Sizing System)

Система, подібна до P-метричної системи, де символ “P” замінений символом LT. Також шини P-метричної системи відрізняються від LT-метричної будовою.

Фльотаційна система (Light Truck High Flotation System)

Аналогічна легковантажній числовій системі із зазначенням на початку зовнішнього діаметра шини (в дюймах).